Servind

Scania získala potřetí v řadě prestižní ocenění Green Truck

Scania získala potřetí v řadě prestižní ocenění Green Truck

Scania R 450 získala ocenění Green Truck 2019 a stala se tak ve své třídě nejúspornějším a nejekologičtějším nákladním vozidlem. Po třetím vítězství v řadě za sebou tak Scania získává hattrick.

Green Truck 2019 je velký německý srovnávací test zaměřený na spotřebu paliva. Organizují ho odborné časopisy VerkehrsRundschau a Trucker, které tentokrát do tohoto porovnání zahrnuli celkem 13 vozidel. Scania R 450 vyhrála na 353 kilometrů dlouhém testovacím úseku s nejnižší průměrnou spotřebou paliva 23,25 litrů nafty na 100 kilometrů, nejnižšími emisemi (CO2e) 738 gramů na kilometr a přitom všem bodovala nejvyšší průměrnou rychlostí 80,42 km/h

„Pro společnost Scania je to velká čest! Zejména proto, že je to již naše třetí vítězství v řadě. Ocenění Green Truck 2019 jen ukazuje to, co naši zákazníci na celém světě již moc dobře vědí: že Scania R 450 je mimořádně úsporné nákladní vozidlo,“ říká Alexander Vlaskamp, ​​ředitel Scania Trucks.

Podíl společnosti Scania na trhu v Evropě také zaznamenal úspěch. V prvním čtvrtletí roku 2019 se vyšplhal na rekordních 19,1%. Scania se také v tomto období stala nejprodávanějším nákladním vozidlem v České republice i na Slovensku.

Další vozidlo Scania s označením „G 410“ se umístilo na třetím místě s průměrnou spotřebou 24,02 litrů nafty na 100 kilometrů a emisí skleníkových plynů (CO2e) 762 gramů na kilometr.

K nákladním vozidlům byl připojen návěs a celková hmotnost soupravy činila necelých 32 tun. Výkon motoru mohl být maximálně 500 koní, ale jak se v testu ukázalo, nejlepších výsledků dosahovaly vozidla s výkonem kolem 450 koní.

„Toto ocenění putuje do Södertälje již potřetí za sebou. Tuto vítěznou sérii ale budou chtít někteří konkurenti v příštím roce určitě ukončit,“ poznamenává VerkehrsRundschau.

Datum zveřejnění

29.5.2019

Zdroj informací

Scania Czech Republic s.r.o.

Výběr jazyka

Facebook

AutoWeek

AutoTablet

Page generated in 0.2773 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál